XIII Regaty Żeglarskie Energetyków w Klasie Ω
Memoriał Henryka Chrobaka.

Po raz kolejny w kilkuletniej tradycji organizacji imprezy, Stowarzyszenie Kulturalno - Turystyczne „Sekstant” było bezpośrednim organizatorem XIII Ogólnopolskich Regat Żeglarskich w Klasie Ω - Memoriał Henryka Chrobaka. Regaty odbyły się w dniach 17 - 19.09.2020 r. w miejscowości Ryn na Jeziorze Ryńskim. Żeglarzy energetyki gościł Ośrodek Sportów Wodnych i Rekreacji „ZOFIÓWKA” SSM należący do Zespołu Szkół Zawodowych w Giżycku. Obsługa ośrodka postarała się o wspaniałą, sportową atmosferę sprzyjającą przygotowaniom do regat. Wieczór przed regatami wypełniło tradycyjne, szantowe spotkanie przy gitarze, przedłużone o pobyt w sąsiadującym ośrodku „Bocianie Gniazdo” na koncercie rockowym i tańcach. We wspaniałej atmosferze zakończyliśmy towarzyskie spotkanie przed regatami. Dzień regat przywitał nas, piękną słoneczną pogodą ale niestety bezwietrzną. Czas ten w oczekiwaniu na wiatr wykorzystaliśmy do przygotowania jachtów, omówieniu regulaminu regat, losowaniu jachtów. Całość przygotowań poprowadził p. Mirosław Kowalski licencjonowany sędzia II kl. Główny sędzia regat, komandor sekcji żeglarskiej „HALS” w Rynie. Po przygotowaniach nastąpiło uroczyste podniesienie bandery i załogi wezwano na keję. Niestety musieliśmy poczekać na wiatr. Wzrastający praktycznie od zera, pozwolił nam ok. godz. 12.00 rozpocząć regaty. Do regat wystartowało pięć załóg. Trasa regat przebiegała wg. załączonego szkicu.

trasa

Pod czujnym okiem obsługi WOPR i komisji sędziowskiej, po zaciętych kilkugodzinnych zmaganiach, przy zmiennych wiatrach i zmienianych trasach, załogi wykorzystując umiejętności nawigacyjne i techniczne, wszystkie pomyślnie ukończyły regaty. Komisja Sędziowska po podsumowaniu wszystkich biegów ogłosiła n/w wyniki:

I miejsce

VEOLIA ENERGIA ŁÓDŹ SA
Sternik - Paweł Majchrowski
Załoga - Andrzej Mikołajczyk i Piotr Błaszkiewicz

II  miejsce

PGE GiEK SA ZE Bydgoszcz
Sternik - Sebastian Knasiecki
Załoga - Jacek Jabłoński i Mariusz Grycan

III miejsce

TAURON Wytwarzanie SA Elektrownia Łaziska
Sternik - Eugeniusz Baron
Załoga -  Leszek Błażyca i Adam Janisz

IV miejsce

TAURON Wytwarzanie SA Elektrownia Jaworzno
Sternik - Maciej Mrzygłód
Załoga - Dariusz Starczyk i Kazimierz Rogólski

V miejsce

Mój Klimat Łódź
Sternik - Lech Jończyk
Załoga - Michał Grzejdziak i Jarosław Dróżdż

Na uroczystym wieczornym spotkaniu wręczono puchary i nagrody. Gratulacje dla zwycięzców, podziękowania dla wszystkich załóg za wspaniałe sportowe współzawodnictwo.

Marek Wardziak
Komandor SKT „Sekstant”


Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Główna strona